neurinom

Andrea | 23.02.2017

4.10.2016 som absolvovala operáciu neurinomu v Košiciach. Tiež som riešila kde sa dať operovať. Som z Bratislavy a nemocnicu v Petržalke mám za rohom.Mám 54 rokov a nádor bol veľký 2cm. Na odporúčanie svojej ORL lekárky som si zvolila Košice a tím prof. Kovaľa. Vôbec neľutujem.Pobyt v nemocnici bol ako dovolenka. Prístup lekárov, sestričiek a ostatného personálu bol skvelý. Na to, čo počúvame v akom stave je naše zdravotníctvo, proste absolútna profesionalita. Následkom operácie je síce ľavé ucho, na ktoré nepočujem, ťažká lézia tvárového nervu, problémy s rovnováhou a občasné bolesti hlavy. Na nepočujúce ucho sa dá zvyknúť. Problém s tvárovým nervom riešim rehabilitáciou a cvičením. Postupne sa to zlepšuje. Je to však beh na dlhu trať a rehabilitujem, masírujem a cvičím aj sama doma, niekoľko krát denne. Oko lepím, kvapkám do neho a pravidelne chodím na kontrolu k očnej lekárke. Na zlepšenie rovnováhy sa snažím čo najviac chodiť. Spočiatku so sprievodom niekoho a teraz už aj sama. Veľmi dôležitá pri rehabilitácii je trpezlivosť. Po 4 mesiacoch sa mi pohol kútik úst. Treba veriť, že sa to zlepší. Môže to trvať aj viac ako rok.Veľký vplyv na psychiku pacienta má aj podpora rodiny, priateľov. Veľká chyba je uzatvárať sa do seba a prepadať depresii a smútku. Tiež sa mi obrátil život hore nohami ale snažím sa a verím,že sa to zlepší. Podobne prajem aj ostatným, ktorí riešia podobný problém aby to nevzdali. A ako povedala moja priateľka, nie je dôležité kde ťa operujú,ale kto ťa operuje. Prof. Kovaľ a jeho tím sú odborníci.

Pridať nový príspevok