čiastočne odstránený nádor

Marta Jergová | 25.05.2017

Dobrý deň, som už dva roky po operácii tohto typu nádoru. Operovaná som bola v Banskej Bystrici. Nádor mi bol len zmenšený ( obrástol mi skoro celú hlavu a už tlačil na mozog, čiže jeho veľkosť bola obrovská a operovaná som už bola v hodine dvanástej).Nedokázali ho úplne odstrániť, zostalo mi drobné rezídium. Počas PN som chodila každých šesť mesiacov na MRI vyšetrenie. Po ukončení PN už len každý rok MRI vyšetrenie. Kontaktovala som Protónové centrum v Prahe. Môj prípad vyhodnotili tak, že v prípade ak mi bude indikovaná rádioterapia mám ich opäť kontaktovať. Po diskusii s lekárom, ktorý ma operoval mi neodporúča druhú operáciu, je to obrovské riziko. Čo v prípade ak tento typ nádoru začne rásť? Aké sú iné dostupné možnosti liečby ? Paréza ľavej časti tváre je už minimálna pravidelne podstupujem rehabilitácie, sama si vymýšľam cviky na tvár, pokus-omyl. Venujem sa športu, vďaka tomu sa mi podarilo posilniť centrálny nervový systém. Mám koordinované pohyby, pôsobím dojmom 100% zdravého človeka :) Po dlhej PN sa mi podarilo zaradiť sa do bežného života. Pracujem, ale stále sú tu malé obavy, keď začne rásť nádor. Ako ho dostať von. Alternatívnej medicíne neverím. Som realistka. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

Pridať nový príspevok