Diskusné fórum

 

Vaše problémy, otázky a rady súvisiace s diagnózou vestibulárny schwannóm (resp. neurinóm akustika) môžete publikovať  v nasledujúcom diskusnom fóre.

Diskusné fórum

Re:Re:Re:VS 3x4 cm

Rasťo | 06.11.2013

nie stále ten istý ale rastie 1 mm / rok

Re:VS 3x4 cm

iveta | 27.03.2013

ahoj Martina,chod na facebook mame tam skupinu neurinom akustiku.Su tam ludia večšinou z čiech ale aj Slovaci ktorí maju skusenosti aj s Banskou Bystricou.Prave jedna kočka podstupila v týchto dnoch operaciu u MuDr.Galandu tak čakame ako to cele s nou dopadne.Ja mam tak isto nador mam 34 rokov ale a rozmyšlam nad Košicami u MuDr.Kovala.A aký velky je tvoj votrelec?

Re:VS 3x4 cm

Edita | 29.04.2013

Dobry den,zaciatkom marca ma operoval pán profesor Galanda (meningeom) je to velmi milý clovek a určite vyborny odbornik. Zatial moja liecba nie je ukoncená, Pevne verim ze všetko dobre dopadne.

Re:VS 3x4 cm

Lucka | 30.04.2013

Môj manžel ma presne toto isté a pán profesor Galanda ho už raz operoval chvalabohu ma šikovné ruky a zanechal mu aj sluch

nie syndróm ale....

anna vašková | 03.10.2012

.....pred dvoma rokmi som dostala prvý krát ukrutné bolesti do pravej časti hlavy. kľačala som na kolenách a prosila som o zmilovanie. bol to pocit, ako keď Vám niekto zavŕta do nervu bez umŕtvenia, niečo príšerné. Tak ako veľa ľudí na Slovensku som sa bála maródovať. Nasledujúci rok som sa snažila vyhrievať si boľavú stranu a chodila som do zubárky, kde mi v priebehu dvoch mesiacov vytrhali 5 zubov, pretože som bola s domnení ja i zubárka, že problém je tam. Avšak akútne, príšerné bolesti sa vracali s čoraz menšími prestávkami. Najhoršie boli zimy. Po roku som dostala také záchvaty že som dokázala už len sedieť so zatvorenými očami a knísať sa zo strany na stranu. Hneď po tomto som sa ocitla na neurológii v Po.....žiaľ jediné s čím mi vedeli pomôcť bol kopec infúzii s liekmi od bolesti....tiekli mi trikrát za deň a vytrhli mi ďalší zub.....nasledoval rok, kedy som bola schopná chodiť do práce a nečerpať maródku len kvôli tomu, že som bola denne na množstve aulinov a novalginov. V čase, keď bolesti zmizli, som lieky vysadzovala a pila veľa čistiacich čajov, pretože som si uvedomovala, že moja pečeň, žalúdok a pankreas dostávajú zabrať. Končil sa školský rok a mne sa zdalo, že dni prežívam v agónii. Pracujem s postihnutými deťmi. Závery dňa som prežívala spotená, zničená, unavená, letargická. PO ďalšom roku zhruba pred dvoma mesiacmi som bola hospitalizovaná s akútnym zvracaním a bolesťami v oblasti žalúdka do nemocnice. Výsledok boli vriedky na žalúdku , helikobakter a reflux. Prišiel deň, ktoré som sa bála. Moje telo už žiadne lieky nebolo ochotné prijímať. Vďaka pánu doktorovi Orlickému sme sa dozvedeli že na Slovensku je pán profesor Kovaľ, ktorý sa zaoberá týmto problémom. Magnetická rezonancia z Prešova bola nepoužiteľná. Opakovaná v Košiciach ukázala, že problém sa nachádza na 9 a 5 nerve. Tlačila na ne cieva, zrejme zhrubnutá od častých prechodených chrípok a zapálených dutín. Absolvovala som tu operáciu, počas ktorej oddelili tento bolestivý problém teflónovou platničkou. Teraz ešte ležím v KE, ale mám po operácii. Jazvu čas schová a vlasy opäť narastú, ale ďakujem, že ma team na čele s profesorom Kovaľom vráti do plnohodnotného života. Chcem podotknúť, že nikdy pred tým sme o pánovi profesorovi a týchto ochoreniach nepočuli, ani o operáciách. Len sme sa dozvedeli, že niekto tu na SLovensku to robí. Zavolali sme a bez nejakých ceremónijí nás okamžite pozvali na konzultáciu. Prístup personálu je neuveriteľný. Milé slovo, starostlivosť, pravidelné vizity, niečo neuveriteľné....Predovšetkým Pán profesor ale i všetci lekári, sestričky, ošetrovatelia, ošetrovateľky, upratovačky....z oddelenia ORL, chirurgie hlavy a krku, v Košiciach v nemocnici Luisa Pasteura na terase vám patrí moja vďaka.

Neurochirugia Bratislava

Ingrid | 20.11.2011

Dobrý deň, chcela by som sa informovať,či má niekto skúsenosti s operáciou neurinomu na neurochirurgii prof.Šteňa v Bratislave. Ďakujem

gamma nôž

pacientka zo Slovenska | 17.11.2011

Ďakujem pánovi Jozefovi za vytvorenie tejto stránky. Mne diagnostikovali vestibulárny schwannóm pred 6 rokmi. Pred 4 rokmi som absolvovala radiochirurgickú liečbu ožiarením (nádor 0,9mm), Mala som o tejto diagnóze vtedy málo informácií. Úlohou lekárov je pacienta informovať o všetkých možnostiach a rizikách liečby, ale rozhodnúť sa musí pacient. Pravidelne čítam českú a teraz už aj slovenskú stránku, kde sú veľmi cenné rady a názory odborníkov, a skúsenosti pacientov. Ktovie ako by som sa rozhodla odstupom času. Zatiaľ chváľa Bohu a iste aj lekárom nemám väčšie problémy.
Ale súhlasím s pani Ktarínou, aj ja mám takú skúsenosť, že lekár
komunikoval so mnou pred aj po zákroku len cez telefón a email na základe MR snímky aj keď ja som mala snahu o stretnutie.Pani Katarína, aj pán doktor Chovanec majú pravdu v tom, že veľa závisí od pozitívneho myslenia a postoju pacienta. Nemôžem povedať, že po liečbe gama nožom je všetko OK. Ale nádor nerastie, ja pracujem a žijem tak ako pred zákrokom. A chcem veriť, že to tak bude aj naďalej.

Re:gamma nôž

Jozef | 21.11.2011

Dakujem. Zelam Vam len same dobre spravy.

Re:gamma nôž

zoltan | 11.10.2012

zdravym,chcel by som sa opytať ,aké lieky beriťe teraz ,lebo máme tak isto nádor už nerastie ,a berieme lieky ,diluran aFortecortin 4 ale to už trvá skoro rok ,a nevieme či je to dobre tak dlho brať v kuse,alebo čo sa dá robyť,

Re:gamma nôž

zoltan | 11.10.2012

zdravym,chcel by som sa opytať ,aké lieky beriťe teraz ,lebo máme tak isto nádor už nerastie ,a berieme lieky ,diluran aFortecortin 4 ale to už trvá skoro rok ,a nevieme či je to dobre tak dlho brať v kuse,alebo čo sa dá robyť, sme bez radni ,stále máme prisť na kontrolu a nič dalej,poradte nám prosim dakujem

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

Pridať nový príspevok