Diskusné fórum

 

Vaše problémy, otázky a rady súvisiace s diagnózou vestibulárny schwannóm (resp. neurinóm akustika) môžete publikovať  v nasledujúcom diskusnom fóre.

Diskusné fórum

Neurovaskulárny konflikt

Zuzana | 30.08.2018

Dobrý deň, chcela by som poradiť. Začiatkom roka mi diagnostikovali Neurovas. konflikt VII, z miernych závratov sa to denno- denne zhoršuje, občas mi na dlhšie zaľahne v uchu niekedy píska. Občas sa cítim dezorientovane. Nádor nemám, ale aj tak by som zvažovala operáciu. Keďže mám 27 rokov a dosť mi to komplikuje život.

Re:Neurovaskulárny konflikt

Zuzana | 31.08.2018

Tak možno len otazka? Či mi viete povedať či je potrebne to operovať? Alebo je aj ina liečba?

Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Miroslav | 02.09.2018

Konzultovala ste to uz s odbornikom, nejakym neurochirurgom?

Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Zuzana | 02.09.2018

Riešila som to panom doktorom Kovalom, no bohuzial len mi povedal ze Som relativne mlada, že mi to može prejst. A taktiež, že si mam robiť dennik. Ale to nieje realne si zapisovaťˇ všetko. Neviem do akej miery toto diskusne forum podava informacie. Ale nevedeli by ste mi niekoho odporuciť? Kto sa venuje tomu a mozno aj operacii? Keďzě pan doktor Kovaľ to už asi neoperuje. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Re:Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Zuzana | 03.09.2018

Neviem teda s akým odborníkom by som to mala riešiť, neurológ? Neurochirurg? Alebo ORL doktor?

Re:Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Miroslav | 03.09.2018

prof. Koval je velmi dobra volba. Povazujem ho spicku v tejto oblasti. Stale mam u Vas pocit, ze sa chcete silou mocou dat operovat :) Treba si vsak uvedomit, ze operacia Vam moze okrem zlepsenia stavu doniest aj parezu tvare, pripadne ine problemy. Ak Vam pan profesor nepovedal hned, ze je to na operaciu, ja osobne by som mu plne doveroval, ma odoperovanych asi najviac takychto pripadov. Dufam, ze Vas nezavadzam, ale som jednym z jeho pacientov i ked s troska inou diagnozou. Co sa fora tyka, asi nic lepsie v slovenskom jazyku nenajdete.

Re:Re:Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Zuzana | 04.09.2018

Ďakujem Vám aj tak za ochotu. A za rýchlu odpoveď. Áno viem, že v slovenskom jazyku je toho málo. Preto si vážim čo robíte. A nie nechcem sa dať silou mocou dať operovať, len hľadám spôsob liečby. Niečo čoho by som sa mohla chytiť. Ďakujem Vám aj tak za vaše slová :)

Re:Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Dagmar | 10.09.2018

Dobry den...som siesty den po operacii...Nitra, neurologickochirurg.ooddelenie, pan prednosta Mudr. Kolejak Kamil...sklanam sa pred nim s uctou za vsetko

Re:Re:Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Zuzana | 14.09.2018

Dobrý deň p.Dagmar, mohli by ste sa mi ozvať na môj mail? Sidorikovazuzana@gmail.com mala by som pár otázok ak Vás to nebude otravovať. Ďakujem veľmi pekne

Re:Re:Re:Re:Neurovaskulárny konflikt

Lekar | 21.09.2018

Dobry den,
dovolte mi prispiet do tejto diskusie. Neviem koľko mate rokov, ale bez ohlladu na to, VAs ubezbecujem, ze problematika neurovaskulárneho konfliktu na VIIII. hlavovom nerve je veľmi komplikovaný problém. NAozaj nie je to jednoduché indikovať kraniotomiu - t,j, "otvorenie vnutrolebkoveho priestoru" bez presvedcenia, že výkon - teda izolacia potenciálneho konfliktu resp. kontaktu cievy a nervu prinesie želaný efekt, teda priaznivý účinok pre pacienta. Z toho dôvodu je výber pacienta veľmi dôsledný a v nejednoznačných prípadoch aj možno zdĺhavý. Pomôžu nám aj opakované vyšetrenia,realizácie opakovaných testov alebo práve vedenie spomínaného denníka.
Veľmi dôležité je pomôcť pacientovi, ale rovnako dôležité je mu neublížiť. Otvorenie vnútrolebkového priestoru nesie so sebou riziko aj vážnych komplikácií, preto sa očakáva aj absolútna spolupráca a dôvera zo strany pacienta.
Využite možnosť konzultácií, to Vám pomôže pochopiť postup ,ktorý Vám bol navrhnutý. Ponúkam Vám možnosť návštevy aj zahraničných stránok. Budem rada, ak dospejete k názoru, že ide o vážny problém a ten kto možno zvažuje chirurgickú liečbu nie je ten, ktorý ju nerobí, ale ten kto má skúsenosti a realne posudenie očakávaného výsledku.
Držím prsty. Všetko dobré.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok