Diskusné fórum

 

Vaše problémy, otázky a rady súvisiace s diagnózou vestibulárny schwannóm (resp. neurinóm akustika) môžete publikovať  v nasledujúcom diskusnom fóre.

Diskusné fórum

D 33.3

Ľubica | 15.02.2019

Dobrý deň. V najbližších dňoch ma čaká operácia. Ako-tak som sa zmierila s tým, že nebudem počuť na jedno uško. Ale mám strach, čo bude s tvárou. Dala som dôveru a verím, že mi tím pána Profesora Kovaľa pomôže, urobia maximum... Ale chcela by som trochu viac vedieť o pooperačnej liečbe po prepustení, o cvikoch, masážach...

Re:D 33.3

Viktor | 21.02.2019

Ja prave ležím v nemocnici v Košiciach. Som tu uz 30dni. Komplikácie s likvorom. To ma jeden z 200 ludi nebojte sa. Ale za ten čas ako som tu boli operovaní ďalší 4ludia. 3už odišli domov. Všetci máme ochrnutú polovicu tváre. Nie je to vidno, ale vyceriť zuby nevie nikto. Pískať sa tiež nedá a poslať manželke pusu bolo nemožné. No všetko chce svoj čas. Ja po 4 týždňoch viem našpúliť pery. Tiež nikto z nás nevie poriadne zavrieť oko na operovanej strane a neslzí. Takže si musíme kvapkať umelé slzy. Aj to sa vraj časom spraví ale niekomu za 3mesiace a niekomu za rok. Záleží do akej miery podraždili pri operácii tvárový nerv. Inak doba v nemocnici: v nedeľu pridete a zapíšu si vaše udaje. V pondelok večer vyholia miesto operácie a dostanete betadinovu bandaz na hlavu a brucho. Z brucha vám zoberú tuk na zatmelenie hlavy. Utorok operácia. Stredu a štvrtok budete trochu mimo. Bude sa vám krútiť hlava a bude vám trochu zle. Postupne začnete chodiť s takým choditkom na kolieskach. Postupne vám bude stále lepšie. Domov pojdete utorok o dva týždne. Takže dokopy 16 dní. Ak nebudete mat komplikácie s likvorom. Ale tie som chytil ja, takže na tento rok už majú ostatní pokoj.

Re:Re:D 33.3

Viktor | 22.02.2019

Dobrý deň,aj ja ležím v nemocnici v Košiciach, už som od utorka po operacii. Dávajú ma "dokopy". Ľubica P. S. Ja som si zdokazala pobozkať ruky na skúšku. A môžete chodiť po návštevách?

Re:Re:Re:D 33.3

Viktor | 23.02.2019

Doktori hovoria, že nie. Na ktorej izbe ležíte?

Re:Re:Re:Re:D 33.3

Lubica | 23.02.2019

7

D 33.3

Lubica | 06.04.2019

Dobrý deň, pán Viktor. Ja som tá zo sedmičky. V rovnakom čase sme boli v nemocnici. Ako sa darí? Ja celkom v pohode. Ľ.

Re:D 33.3

Viktor | 03.05.2019

Dobrý deň Ľubka, mne stále tečie likvor. Hrozí tretia operácia. Inak bývam unavený, ale je to lepšie ako predtým. Pareza sa nelepší, oko je suché, zavrieť ho neviem. Rovnováha v pohode, chodím opäť po slackline a už som jazdil na koni.

Re:D 33.3

Dagmar | 10.03.2019

Dobry den, Lubica. Ja som bola operovana v septembri 2018...kazdy den som chodila na masaze a rehabilitacie s tvarou, doma tiez masaz a cvicenie. Presiel polrok, viem sa usmiat a zamracit. Na ostatnom sa stale pracuje...neviem, ci sa dostavia dalsie vysledky, vsetko sa Vam zda pomale....potom zrazu nieco dokazete...drzim palce, nech vsetko prebehne hladko.

D 33.3

Ľubica | 06.04.2019

Už som cca týždňov po operácii. Už chodím na prechádzky, nemám závrate a idem rovno. Skúšala som masáže, ale nedostala som sa nikde, pretože prvé objednanie u lekára bolo až na jún, čo si myslím, že už budem v práci. Mám trocha krivý úsmev, ale zlepšuje sa to. Oko neslzaví, musím kvapkať kvapky a mám dojem, že už menej , že dlhšie vydržím bez kvapiek. Naozaj je potrebný kľud, trpezlivosť .

Diera v hlave

Viktor | 17.12.2018

Ahojte, tiez mam diagnostikovamy VS. 1,8x2,2cm. O mesiac idem na operáciu do Košíc. Na jedno ucho už nepočujem, a mám tinnitus. Už si na to aj zvykám. Len by ma zaujímalo, čo sa deje po operácii s časťou lebky, ktorú otvoria. Viem, že sa vyplní telesným tukom, ale čo po rokoch? Ostáva tam stále mäkké tkanivo, alebo kosť dorastá? Ďakujem.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok