Diskusné fórum

 

Vaše problémy, otázky a rady súvisiace s diagnózou vestibulárny schwannóm (resp. neurinóm akustika) môžete publikovať  v nasledujúcom diskusnom fóre.

Diskusné fórum

Re:závraty

Lekar | 28.11.2017

Dobry vecer KAtarína,
tazko odpovedat na VAs prispevok. ZAvraty su jednym z najcastejších symptov, avsak nie velmi specifickým. NMR je veľmi doležité, ale určite nie je jediné vyšetrenie, ktoré sa zohladnuje v postupe liečby závratov. NMR objasnuje anatomickú situáciu v danej oblasti , ktorá ale neinformuje vobec o funkcii vesrtibulárneho aparátu či polohovorovnovažneho nervu. Prosím navštívne pracovisko ktoré vykonáva jednak kompletmé funkčné vyšetrenia, vie indikovať konzervatívnu liečbu ale aj vie posudit potrebu chirurgickej liečby a aj ju vykonať. KOmplexnost zamerania pracoviska je nutná, kedze su pacienti, ktorí aj po chirurgickej liečbe potrebuju dalsiu staroslivost.
Prajem vsetko dobre.

Schwanom

Maťa, SR | 21.06.2017

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to pri tomto type nádoru s ochrnutím tváre. Mne asi pred mesiacom objavili schwanom v oblasti VII/VIII nervu, o veľkosti 5mm a 3,5mm. Zatiaľ nepociťujem žiadne príznaky okrem pocitu ako keby mierneho zaľahnutia v uchu ale to už mám niekoľko mesiacov... zatiaľ som neabsolvovala vyšetrenie na neurochirurgii (som objednaná na 7.7.2017) ale len na neurologii. Tam ma moja neurologička informovala len o tom, že sa tu bude zatiaľ nejakú dobu asi len sledovať a potom sa stanoví čo ďalej. Samozrejme, že mi je jasne, že sa operácii nevyhnem ale tvrdila mi, že 99% ľudí, ktorých operujú na SR, skončia po operácii nezvratnou parézou jednej strany tváre a to ma asi najviac zaskočilo a aj trápi. Mám 27 rokov, jedno malé dieťatko a mám strach čo ma čaká. Ako to je? Viem, že je možné, že prídem o sluch alebo o časť sluchu ale predpokladám, že ma to nebude tak veľmi bolieť ako tá tvár... Prosím, keby ste sa mohli podeliť o skúsenosti s operáciou na SR a tiež by ma zaujímalo či je to v ČR na nejakej vyššej úrovni a koľko taká operácia v zahraničí môže finančne vyjsť keďže takýto úkon poisťovňa nepreplatí. Ďakujem pekne za každú jednu odpoveď

Re:Schwanom

Lekar | 21.06.2017

Dobry den,
je mi luto, ze uz v tomto veku sa musíte zaoberat takymito vaznymi problemami. Avsak na druhej strane nie ste sama a coraz viac takychto nadorov sa vdaka lepsej diagnostike dnes zistí oveľa skor ako v minulosti. Vdaka tomu su aj výsledky liečby urcite lepsie.
Neviem odkial ste, a ktorý neurolog VAm podal infomaciu o danom % nezvratnej parezy tvárového nervu. Vzhľadom k tomu, ze na nasom pracovisku sú vypracovane a dodrziavane standardy v diagnostike, liečbe ako aj pooperanej starostlivosti týchto pacientov - vidime vsetkých odoperovaných pacientov 5 rokov po chirurgickej liečbe. Povedať toto číslo bez dalších veľmi potrebných informácií je veľmi neprofesionálne a zo svojej praxe VAm možem povedať, že aj nepravdivé (pišem o našom pracovisku , kde takéto nádory operujeme minimálne raz do týždňa). Rovnako nie je správne celý problém vestibulárneho schwanómu zahrnúť pod problém tvárového nervu. Táto problematika je oveľa rozsiahlejšia a odporučam Vam kontaktovať pracovisko,ktoré s takýmito výkonmi má skúsenosti, má pacientov v svojej starostlivosti a vie Vám vysvetliť celý problém chirurgickej liečby resp. jej výsledky oveľa komplexnejšie. A možno sa aj v čakárni nášho pracovicka stretnete aj s inými pacientami po operácii vestibulárneho schwanómu a ani s i to nevšimnete a budete mať môžnosť sa s nimi porozpravať a sama vidieť ich tvár..
Informujte sa veľa, držím palce.

Re:Re:Schwanom

Mata, SR | 22.06.2017

Dobrý deň, pan doktor. Som sice zo zapadneho Slovenska, z Novych Zamkov ale podla informacii z internetu, som sa objednala k Vam do Kosic na vysetrenie, ktore ma caka 7.7.2017, tak dufam, ze ma ziadna informacia, ktoru sa dozviem, nevyplasi uz tak velmi ako to,ze tam toho votrelca vobec mam :) na jednej strane sa to snazim brat z nadhladom,uz len kvoli mojej krasnej rodinke, no na druhej sa bojim co z toho celeho vlastne moze vzniknut :(

Re:Re:Re:Schwanom

Lekar | 27.06.2017

Dobry den MAta,
kontrolovali sme vsetky objednavacie zaznamy , ale u prof. Kovala objednana 7.7.2017 nie ste. Prosím ak máte zaujem o vyšetrenie objednajte sa na t.č. 055 640 3745 medzi 13,00 a 14,30 hod.
S pozdravom.

Re:Re:Re:Re:Schwanom

Mata, SR | 01.07.2017

Dobry den, pan doktor. Ja som si precitala tuto informaciu az dnes a nerozumiem ako sa toto mohlo stat... ved ja som telefonovala a prepojili ma na moju ziadost na neurichirurgiu pana Dr. Kovala. Aspon tak bola moja ziadost... budem Vam volat az v pondelok a velmi dufam,ze sa tam v ten den najde nejaky termin pre mna kedze uz mame aj uhradene ubytovanie... dakujem zatial velmi pekne.

Re:Schwanom

Monika | 23.06.2017

Ahoj ja som bola operovaný 19.04.2016 v Banskej Bystrici pánom profesorom Galandom operácia prebehla v poriadku trvala 7 hodín. Na pravé ucho vôbec nepočujem nádor bol veľký 2cm ×2 cm nedal sa vybrať celý tak tam kúsok zostal, rovnováha nič moc a k tomu sú ešte každodenne bolesti hlavy už rok a tvárovy nerv aj napriek tomu že bol veľmi poškodený sa pomaličky dáva na poriadok netreba sa toho báť veď aj my na Slovensku máme vela dobrých odborníkov.

Re:Re:Schwanom

Maťa, SR | 26.06.2017

Ahoj, a môžem vedieť či si mala aj nejaké príznaky a aké pred tým ako ti to diagnostikovali?? A vieš teraz aj normálne fungovať alebo ťa to obmedzuje? Pýtam sa preto, lebo som chcela dieťatko druhé a neviem či to je vhodné...

Re:Re:Re:Schwanom

Monika | 26.06.2017

Ahoj príznaky boli pískanie, pukanie slabo som počula na pravé ucho, točila sa mi hlava akoby mi zaostával zrak a sem tam bolela aj hlava. Poprosila som ORL doktorku o vyšetrenie a ona ma poslala na MR tam sme hneď vedeli z popisu že ide o neurinom. Teraz po roku PN som nezamestnaná, lebo posudkova doktorka ma nemala ako obodovať, lebo podľa nej som zdravá, fungujem ako sa dá, hlava sa mi stále točí, akoby som bola stále opitá, bolesť hlavy dvakrát za deň v noci aj cez deň, keď nesiem nákup tak tiež bolí v podstate sa nemôžem namáhať aj kychnutie, zakašlanie mi vyvolá bolesť hlavy.

Re:Re:Schwanom

Ajka | 05.07.2017

S tvarovym nervom treba cvicit!!..masirovat, vypýtat si rehabilitacie naň... on sa narovna..tiež som si tym prešla..i ked som ostala hlucha na jedno ucho.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok