Diskusné fórum

 

Vaše problémy, otázky a rady súvisiace s diagnózou vestibulárny schwannóm (resp. neurinóm akustika) môžete publikovať  v nasledujúcom diskusnom fóre.

Diskusné fórum

Re:Gama nôž a následky

Estera | 01.11.2013

Ja som 5 rokov po zákroku gamma nožom. Takže zo skúsenosti. Asi 5-6 mesiacov nádor najprv akoby narástol, napučí sa po ožiarení, cítila som to ako hmota v uchu, ktorá mi zavadzia. Aj MR po polroku vykázalo nárast, a môj lekár mi to preddtým aj takto vysvetlil. Až MR po roku mi postupne vykazoval najprv zmenšenie a potom zastavenie rastu. pri ožiarení som mala nádor veľkosti približne ako Vy. Nádor zastal rásť na pôvodnej veľkosti. Dúfam, že neporastie. Zatiaľ som bez väčších problémov, v lete sa cítim lepšie, jeseň a zima je akoby pre nádor nevhoné obdobie, teda podľa mojich pocitov. Neužívam a ani som neužívala žiadne lieky.Pracujem a žijem tak ako pred zákrokom a dúfam, že to tak bude aj naďalej. Zákrok mi robili v Bratislave. Držte sa.

Re:Re:Gama nôž a následky

Mariana | 29.11.2015

Dobry den,aj ja som bola pred 2 rokmi na Gamma nozi,mam to opuchnute vraj,ale nador je rovnakej velkosti,ako ste na tom Vy? Aky ste mala velky nador?

Zopakuje sa to, či nezopakuje a kedy?

sedmikráska | 08.07.2013

Prišlo to to ako blesk z jasného neba. Točenie hlavy, vracanie a neschopnosť ani sa pohnúť. 4 dní som ležala v nemocnici, nechodila, nesedela, dokonca som musela mať zatvorené oči, aby bolo točenie miernejšie. Dg. Centrálny vaskulárny syndróm. Som doma z nemocnice 6 týždňov. Každý deň som pol hodinu z nohy na nohu chodila po záhrade, všetko sa točilo, potom ľahnúť, zasa sedieť. A po obede som znovu sriedala - chôdza, ľah (tak 1 hod) a sed. Mesiac mi cvakalo v uchu, ale teraz to prestalo. Hlava sa mi netočí, chodím bez držania, iba som slabá.Beriem Betaserc 16 1x denne a bylinné kvapky od liečiteľky.

Re:Zopakuje sa to, či nezopakuje a kedy?

Jozef | 09.07.2013

Dufajme, ze uz sa Vam nikdy viac take nieco nestane. Nie som odbornik, ale diagnoza "centralny vaskularny syndrom" je velmi neurcita...
Nepisete, ci ste boli vysetrena magnetickou rezonanciou. Ak nie, vrelo odporucam.

Re:Re:Zopakuje sa to, či nezopakuje a kedy?

sedmikráska | 18.07.2013

Centrálny vestibulárny syndróm je pomenovanie niečoho. Povedali mi, že je to porucha rovnováhy. Počas hospitalizácie, keď som sa nemohla ani pohnúť mi robili rôzne krvné vyšetreniea a CT hlavy, kde sa nič nezistilo. Na magnetickú rezonanciu idem za 2 týždne. Hlavne že sa svet prestal so mnou točiť a postupne sa môžem zapájať do prác, lebo zo začiatku som mala problém i navariť. Problém bol zohnúť sa pre niečo, otáčať a pod. Uvidím ako to pôjde ďalej.

VS 3x4 cm

Martina | 03.03.2013

Dobrý den, pred pár dnami mi diagnostikovali VS.. rozmer je obrovsky, mam 27 rokov.. CHcem sa opýtať, aké budem mať po operácii následky. Môj lekár mi pvoedal, ze pridem o sluch ( Budu aj nejake dalsie nasledky? A este sa chcem opýtať, či ma niekto skusenosti s profesorom Galandom z Bansko Bystrickej nemocnice. DAKujem (

Re:VS 3x4 cm

Rasťo | 05.03.2013

Ahoj
Ja som mal nález v hlave v zadnej jame mozgovej na Chwammn.. a Meningeom. bol so´m operovanu h;lavu 2X a krcnu chrbticu1X r. nov.2009, dec 2009 a maj 2010. V pravom uchu mi píska doteraz ale až teraz od 2009 zase pocujem na pravé ucho,až teraz, no píska ale dása, mna operoval ma v ZA p. Mačuga (primár) zlaté ruky ak budeš chcieť niečo tak napiš odpoviem

Re:Re:VS 3x4 cm

Andy | 28.06.2013

Prosim vas,vam sa po mesiaci objavil znova ten meningeom?dakujem za odpoved.mojej maminke po 4 mesiacoch,ale este nevieme,co ci operacia.

Re:Re:Re:VS 3x4 cm

Rasťo | 06.11.2013

nie stále ten istý ale rastie 1 mm / rok

Re:VS 3x4 cm

iveta | 27.03.2013

ahoj Martina,chod na facebook mame tam skupinu neurinom akustiku.Su tam ludia večšinou z čiech ale aj Slovaci ktorí maju skusenosti aj s Banskou Bystricou.Prave jedna kočka podstupila v týchto dnoch operaciu u MuDr.Galandu tak čakame ako to cele s nou dopadne.Ja mam tak isto nador mam 34 rokov ale a rozmyšlam nad Košicami u MuDr.Kovala.A aký velky je tvoj votrelec?

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

Pridať nový príspevok